ISSN 1335-8715

26-08-2006   Ondřej Šlechta   Komentáre   verzia pre tlač

Chávezova nová internacionála

Když jsme před několika měsíci v 51pro psali o posilování levice na jihoamerickém kontinentě a předpovídali pokračování tohoto neblahého trendu, netušili jsme, jak za těch málo měsíců přistoupí jihoameričtí soudruzi od slov k činům. Jinými slovy, od výhružek „západnímu imperialismu“ k vytváření koalic s obskurními režimy napříč celým světem.

Reakcia na príspevok

Obchod je obchod
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@chello.sk
pridané: 26-08-2006 10:06


Predaj stíhačiek Su-30 výrazne zmení strategickú situáciu v Južnej Amerike. Budú to najvýkonnejšie bojové lietadlá v celom regióne (jednoznačne výkonnejšie sú len americké stroje F-22 "Raptor" práve zavádzané do výzbroje armády USA, momentálne štandartné stíhačky amerického letectva F-15 a F-16 nestíhajú na stroje Su-30 ako dokázali i cvičenia so strojmi Su-30MKI indického letectva). Zo strany Venezuely sa tento krok dal čakať a nemožno očakávať od "demokratického" Ruska, že bude robiť prekážky dobrému biznisu.

Američanom postoj je však viac ako pokrytecký. Čínsky komunisti nie sú rozhodne o nič lepší ako Hugo, ale vedia sa s američanmi dohodnúť a Bush (spolu s ostatnými predstaviteľmi "západného sveta")poctivo leští kľučky u čínskych komunistov a robí dobrý biznis pre americké firmy - vrátane tých ktoré priamo podporujú komunistický režim (napr.softvéry na vyhladávanie odporcov režimu na internete). Téma ľudských práv sa mení pri týchto návštevách na nechutnú frašku, kedy sa táto téma spomenie z povinnosti (v presne stanovenom rozsahu) a reálne to nikoho nezaujíma.
Hugo nechce "poslúchať" a to je pre americkú vládu väčší problém ako demokratickosť režimu. Rovnaký diktátorko na druhom konci sveta - pakistanský prezident, vôbec američanom nevadí a veselo ho podporujú. On je však poslušný a spolupracuje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group