ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: Objektivizmus
autor: LIBERTARIAN
pridané: 24-08-2006 9:10


Tvoja argumentacia /zvlast v poslednom odstavci/ je argumentaciou typu :"Mam pravdu, lebo mam viac nabojov". Nechapem tvoju ubohost - uchylovat sa k takemuto sposobu diskusie.
Absurdnost je o to vacsia, ze ti skutocne velmi bohati, si aj tak najdu formy uniku z dani(alebo nejaku kompenzaciu) , a najviac na tieto pomery doplatia ti, ktorych vraj system chrani. Ziadny ozajstny milionar na daniach neskoduje. Skoduje iba stredna vrstva - a sekundarne (kvoli dosledkom) aj najnizsia vrstva. Lenze bolsevici - statni uradnici - toto nepochopia, pretoze je to PROTI ICH OSOBNYM ZAUJMOM.
Horeuvedene veci sa deju v zapadnej europe. Velki podnikatelia sa presuvaju na vychod / az do azie/ , a nemci, francuzi, ... budu dovtedy zvysovat strednej vrstve dane, az sa nakoniec cely narod stretne na urade prace. A ti milionari sa budu smiat a ratat zisky z azijskych fabrik.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group