ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: werwe
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 21-08-2006 18:24


Kedze som v Rakusku 9 rokov byval, myslim si, ze situaciu trocha poznam. Zakaz nedelneho predaja presadili socialisti, nie krestania/konzervativci. Hypermarkety nemaju dostatocnu moc presadit zmenu. Bohuzial. Pamatam ako som casto v nedelu s hrozou zistil, ze v chladnicke nic nemam a nemohol som ist tam kde nakupujem zvycajne. Mohol som vsak napriklad ist na cerpaciu stanicu, do pizerie alebo vzdialeneho obchodu, ktory z nejakeho dovodu mal vynimku (zrejme lebo bol na vlakovej stanici).

Ako je evidentne, taketo riesenie je tiez kompromisom, aj tak zostanu ludia v nedelu pracovat a len mna to viac rozculi.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group