ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: werwe
autor: Koloman
pridané: 21-08-2006 15:20


Tak toto uz je fakt sila:

"Co si myslite, ze v Nemecku a v Rakusku, by hypermarkety nepresadili zmenu zakona, pokial by to bolo ekeonomicky vyhodne?"

Predstav si, ze v Nemecku a Rakusku sa hypermarkety "usiluju" o to, aby mohli mat otvorene i v nedelu. Komicke na tom je, ze zo zakona mozu mat otvorene v urcitych lokalitach (napr. v Lipsku je to okruh 200m okolo hlavnej stanice), talze kto stoji o par metrov dalej, "utre hubu". Jednym z argumentov je prave poukazovanie na situaciu za hranicami - prud nakupujucich Bavorakov a Viedencanov by bol pri dnesnych cenach urcite mensi, ak by mohli nakupovat doma.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group