ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: werwe
autor: Katarina
pridané: 21-08-2006 14:14


Kratka reakcia na vase siahodlhe prispevky :-)
Tusim v Tyzdni som sa stretla s prispevkom, v ktorom bolo uvedene, ze samotne hypermarkety by privitali zrusenie nedelneho predaja. Potom ako sa ich pocet zvysil, zacali sa o trzbu delit a zisky zacali klesat.
Neodvazia sa to vsak urobit z vlastnej vole, predsa len zakaznik by to mohol ponat negativne a chodit tam, kde je to otvorene.
Co si myslite, ze v Nemecku a v Rakusku, by hypermarkety nepresadili zmenu zakona, pokial by to bolo ekeonomicky vyhodne?
Zrejme ale nebolo, pokial by mali platit zamestnancom neskutocne vysoke priplatky, tak by sa im to neoplatilo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group