ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: werwe
autor: LIBERTARIAN
pridané: 21-08-2006 10:25


tato :
Tvoje slova >
"Lenze z hladiska ekonomickeho by bolo vyhodnejsi celostatny zakaz nedelneho predaja . Pre obchod by to bolo omnoho vyhodnejsie a efektivnejsie . Zakazom nedelneho predaja by trzby nie ze neklesli , ale naopak stupli . Naopak naklady na prevadzku minimalne o jednu sedminu klesli . Co by mohlo mat pozitivny efekt na ceny, mzdy, alebo sluzby . "

- su ABSOLUTNE mimo temu. Efektivita je zalezitostou obchodnika. On rozhodne. ZAKAZ predaja predpisany silou STATu je o OBMEDZOVANI SLOBODY. A toto je nehorazne. O tomto je libertarianstvo.
Ty si klasicky etatista, ktory silou statnej moci chce obmedzovat SLOBODU inych. Toto kondikom vycitam, L.K. protestuje, ale ty mi davas za pravdu svojim etatizmom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group