ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: Ľavé je to pravé!
autor: LIBERTARIAN
pridané: 21-08-2006 10:14


Daniel Valent :

Myslim si, ze si prilis zbytocne detailizoval libertarianstvo. Jeho zmiesavanie s feminizmom, s anti-otrokarstvom, enviromentalistikou, ..... je skor na skodu.
Ani temy " Problematika bezdôvodných útočných vojen, ..... Libertariáni stoja ostro proti každej útočnej vojne, ...všetka pôda musí nevyhnutne patriť jej obhospodarovateľom, " NIE SU explicitnou libertarianskou agendou, "utocne vojny" su vobec velmi diskutovatelnym pojmom, takze toto vsetko libertarianstvo skor znejasnuje nez objasnuje.

Strucna definicia L od Petra Surdu je skoro postacujuca !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group