ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: werwe
autor: Ondrej
e-mail: nepto@platon.sk
webstránka: http://nepto.sk/
pridané: 18-08-2006 19:59


Ad skrachovana vecierka: nic take sa nestane, aspon teda nie dosledkom nedelneho nenakupovania. Potraviny nakupovat treba a ak bude v nedelu trzba nulova (minimalna) a v sobotu dvojnasobna, tak to z hladiska fungovania obchodu nebdue ziadny problem.

Problem moze byt len v tom, ze sa nekupi nadspotreba, ktoru automaticky vyvolava navsetva obchodu (tj vci ktore nie treba, ale kupuju sa, lebo "ved uz sme tu"), pretoze celkovy pocet navstev obchodu bude o trosku mensi (su ludia co chodia nakupovat aj v sobotu, aj v nedelu). Toto su podla mna ale zanedbatelne cisla.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group