ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: Par poznamok
autor: LIBERTARIAN
pridané: 18-08-2006 12:15


"vraždiť štátnych úradníkov je v libertarianizme povolené?"

-
Ked hlasuje 150 statnych uradnikov, a VACSINA z nich schvali zakon, ze mne maju vziat polovicu mojej mzdy, mali by byt potrestani.

Ked hlasuje 150 statnych uradnikov, a VACSINA z nich schvali zakon, ze majitel hypermarketu nesmie prevadzkovat obchod v nedelu, mali by byt potrestani.

Ked hlasuje 150 statnych uradnikov, a VACSINA z nich schvali zakon, ze JA musim byt vo SVOJOM aute priputany, mali by byt potrestani.

Ked hlasuje 150 statnych uradnikov, a VACSINA z nich schvali zakon, ze zena nesmie poskytovat sexualne sluzby, mali by byt potrestani.

Ked hlasuje 150 statnych uradnikov, a VACSINA z nich schvali zakon, ze IBA ONI BUDU ROZHODOVAT O MOJOM ZIVOTE, mali by byt potrestani.

V demokracii by mali byt potrestani. V libert. spolocnosti by nemali moznost hlasovat a skodit !


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group