ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

secesia
autor: LIBERTARIAN
pridané: 18-08-2006 8:59


Peter Surda :
"O vzniku anarchokapitalistickej spolocnosti som uz pisal. .... Podmienky som vymenoval tri: ista miera koncentracie moralneho presvedcenia a ekonomickej sily, a preklenutie startovacej fazy. Potom moze prebehnut secesia."

Tuto temu povazujem za podstatnu, to ostatne mi je skoro jasne. Lenze ....
Prave tento problem povazujem za kriticky. Mam pocit, ze HOMO SAPIENS je geneticky blizsi HMYZU nez levom. A ze tato geneticka vlastnost bude velmi, velmi dlho prekazkou odputania sa od etatizmu. Pozorovanie bezneho zivota mi toto potvrdzuje. Zial.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group