ISSN 1335-8715

17-08-2006   David Ravic   Ideológia   verzia pre tlač

Křivá zrcadla modernismu: Libertariáni

Často vnímáme liberální a konzervativní koncepci vidění světa jako komplementární a tím navzájem slučitelné. Bohužel, není tomu tak zcela. Naopak v tomto textu se pokusím vysvětlit na základě analýzy jedné knihy opak. Liberalismus, nově libertarianismus proto, aby se odlišil od levicových liberálů, má velice blízko k socialismu, je dokonce jeho rodným dvojčetem. Není proto náhodou, že konservativci především v první polovině 20. století, se kriticky vyjadřovali k ateistickému a racionalistickému liberalismu, stejně jak jsou kritičtí k socialistické verzi modernistické utopie.

Reakcia na príspevok

RE: Par poznamok
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 18-08-2006 0:35


Dakujem za hodnotny prispevok, konecne nieco, co umozni pohnut sa dalej. Skusim sa nad uvedenym problemom zamysliet a nieco vyhutat.

Anarchokapitalizmus akceptuje specializaciu, je na nej zalozeny. To znamena, ze mozu existovat aj firmy specializujuce sa na obranu zvonka. Podobne ako uz viackrat prezentovane, mali by formu poistenia. Cinnost, ktoru by vykonavali, by bola nieco medzi spionazou a vojenskymi zasahmi. V sulade s tebou prezentovanymi argumentami, poistenecky prispevok by bol nizsi pre tych, co byvaju v centre "nestatu" a vyssi pre tych, co byvaju na okraji. Zrejme by poistenie proti nasiliu bolo kombinovane, platil by si si len jedno, a vyska prispevku sa vyratala podla viacerych kriterii, nielen miesta bydliska, ale aj ake zbrane a trening mas k dispozicii.

Ze kazdy sa moze chranit aj nezavisle od poistenia je tiez samozrejme.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group