ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Petrovi Frisovi a ostatnym etatistom a moralistom
autor: jg
pridané: 18-08-2006 0:08


Silne pochybujem, ze P.Surda doslovne myslel "zaručiť život".

Ak je nieco komicke a az absurdne, ze priblbly nabozensky bigot, ktory slepo veri v nadprirodzene bytosti a ich "kompetenciu" ovladat svet anarchokapitalistovi vytyka, ze ignotuje realitu a "má skrátka svoj magický svet a možno by to bolo treba skúsiť s fantasy literatúrou".

Nstastie realita moc nepraje ani tzv "konzervativcom", takze mozeme spokojne nazivat pod vladou Fica. Meciara a Slotu. Myslim ze vacsina tu pritomnych konzervativcov si nezasluzi nic lepsie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group