ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

OFF
autor: TO JG
pridané: 17-08-2006 10:20


mozno si pamteas na nasu diskusiu o metodologii a falzifikacii
kukni si toto
http://technet.idnes.cz/astronomove-doporucili-rozsirit-slunecni-soustavu-na-12-planet-pw3-/tec_checktech.asp?c=A060816_081902_tec_checktech_vs...

nazor vedcov sa zmenil, rozsiri sa pocet planet v slnecnej sustave, tato zmena vo vede vsak nebola sposobena ziadnou falzifikaciou, bola to otazka diskusie a konsenzu, nie otazka falzifikacie ani verifikacie

moznoze falzifikacia je idealne riesenie (to neriesim), skutocna veda vsak postupuje inou cestou
mozno ti to pride ako blbost, ale skus si precitat od T.Kuhna Strukturu vedeckych revolucii

prave tento pripad zmeny poctu planet v Slnecnej sustave je takpovediac Kuhnovsky dokaz ze veda sa v realite neriadi falzifikaciou ale zmenou "paradigmy." On ten termin vytvoril a definoval, aj celu tu koncepciu.
(odporucam precitat aj krivosikovi, tofflerovske paradigma neexistuje, paradigma nieje subjektivny nazor ani presvedcenie jedneho vedca)

len tolko, by som ti to napisal na mejl ale nemam ho, a nechcem tu zahltit forum, takze ak ti to pride blbost tak ti to tak pride, mne to len napadlo jak som si cital rano noviny.
romco


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group