ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatizmus
autor: D
pridané: 16-08-2006 23:21


Ale to je pochopitelne Lukas. Tesi ma, ze si to postrehol.
Hayek totiz utocil napr. na logicky pozitivizmus, karteziansky dualizmus atd. na ktorom Rothbard a Hoppe stavia, alebo inak, Hayek napadol, tak ako predtym Hume(aj sa ho v tomto smere casto dovolava) a dalsi tie stranky Lockea, ktore anarchokapitalisti prebrali a dnes su klucovym vychodiskom - prirodzene prava, vlastnictvo sebasameho, vlastnictvo, ktore predchaza zakony atd. Akurat, ze Locke tym sledoval trochu ine spolocneske zmeny, ake zvestuju oni.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group