ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatizmus
autor: D
pridané: 16-08-2006 23:01


Ja by som skor povedal, ze liberalizmus "to dotiahol" od koketovania so socializmom, az po koketovanie s anarchiou/anarchokapitalizmom, co nema od seba pri troche nadlhadu daleko. Ale inak, liberalizmus sa mnohokrat stal legitimizujucou ideologiou, ktorou sa snazili legitizovat svoje "zvlastne" predstavy o prestavbe spolocnosti rozne prapodivne skupinky, tie menovane predovsetkym. Liberalne myslienky tak mozu byt naplnene krvavou diktaturou, utopististickymi predstavami, az po preplacanie kapitalu z verejnych financii a dotovanie polnohospodarov...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group