ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: D
pridané: 16-08-2006 21:05


Zavadzam? Rad by som vedel v com.
Peter, ak si myslis, ze taketo "rekapitulacie" pridavaju Tvojim argumentom na sile, tak v tom kludne pokracuj. Nielenze som Ti poskytol, to, o co si ma ziadal - definiciu vlastnictva, ktoru som nakoniec vytiahol po urgencii aj z Teba, ale poskytol som Ti ku tomu aj vysvetlenie. Ze ju nevies prijat, nie je moj problem.
To, ze ked anarchokapitalista hovori o vlastnictve, nehovori zvacsa o nicom inom, ako niecom, co je postavene na predstave vlastnictva, ktore predchadza zakony, ktore je od nich nezavisle, ktore klasicky liberalizmus ctil ako vlastnictvo prirodzene(vlastnicke pravo v prirodzenom stave,ako sucast konceptu prirodzenych prav) je myslim uplne zrejme. Ak tomu chces porozumiet(teda povodu tej idey), tak si otvor Lockea,Smitha,Bastiata ... a potom aj hoci Humea. Ja uz som Ti vysvetlenie poskytol a viac uz nemam chut. Takze je na Tebe, ci ma budes radsej urazat, alebo si nieco prestudujes. A to ze liberali sami "poznali" resp. rozlisovali medzi "dvoma vlastnictvami" by malo byt asi to prve, na co by si sa mal zamerat, potom mozno pochopis to, co sa Ti snazim vysvetlit. Nikto nechce, aby si to prijal, potom mozno ziska diskusia na tuto temu nejaky zmysel.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group