ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Konzervatizmus
autor: Lukas Krivosik
pridané: 16-08-2006 18:58


"Myslim, ze ziadna literatura nemoze zmenit moje tvrdenie. Podstata mojej myslienky je v tom, ze "neexistuje JEDINY konzervativizmus" , coho dokazom je, ze jednotlivy "konzervativci" sa hlasia k nazorom absolutne nekonzistentnym."

Ale to nikto nepopiera a podla mna to je silnou strankou konzervativizmu. Skor ma obcas desi priam sektarsky dogmatizmus Rothbardovych alebo Randovej nasledovnikov. Vid. clanky, ktore sa neustale objavuju aj v Terra Libera na temu "nebol Hayek zakuklenym socialistom?"


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group