ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: L.K. : ???
autor: Peter Frišo
pridané: 15-08-2006 23:44


"V tom pripade si sa uspesne vyhybal racionalnym argumentom. Ani jeden nie je dotiahnuty a su v nom diery. Mne pripominaju skor hesla, vysvetelnie mi chyba."

Na toto argumentovať neviem, môžem akurát súhlasiť, že je to tvoj názor a tvoje pocity.

Ihla v kope sena? stačí to browsnúť v biblii... - kto koná hriech je otrokom hriechu!

Nechápem ako panovník inicuuje silu? Absolútne nerozumiem! Ale tej anarchokapitalistickej spoločnosti hej, keďže je len v predstavách je stabilná, ok! Rozhodne viac ako i vyše tisícročia trvajúce monarchie. Ja sa nečudujem, že sa nikto neunúval: vyvracať predstavy sa dosť dobre nedá. Ale myslím, že to čo píšeš by mohlo byť dobré pre Lukáša, aby sa odvrátil od liberiánskych názorov ku klasickému liberalizmu, ktorý je preda rozumnejší.

Vladár nemá monopol na moc, lebo nie je jeho. Len spravuje ľudské záležitosti, z jednej strany obmedzený náboženskými kritériami, z druhej strany obmedzený stavmi. Moc nie jeho, ale je mu udelená do správy z milosti. Ale neviem čo je iniciácia sily, keby to používal Eliade tak by som aj chápal a ak to chápem tak iniciácia sily je skrátka nutnosť reality. A prepáč, mňa anarchokapitalizmus, napríklad od demokracie nijak nezaujíma a nevzrušuje, je to len taký výmysel.

Panovník má spravovať krajinu, ktorá mu bola z Božej milosti zverená.

Tá posledná veta je dobrá, povedal ju Káin po zabití Ábela.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group