ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Peter Frišo
pridané: 15-08-2006 23:32


"Budem sa sustredit len na oblasti, kde vidim nejaky zmysel reagovat"

Neviem, že by som Ti bránil, alebo Ťa k niečomu nútil sa vyjadrovať... ak sa vyjadriť nevieš, alebo nechceš tak sa skrátka nevyjadruj... to je na tvojom zvážení

"Skus trocha sledovat moje argumenty. Na posudzovanie javu z moralneho hladiska je potrebne, aby tento jav bol ludskou volou ovpyvnitelny. Trhove zakony ovplyvnitelne nie su, ergo nedaju sa hodnotit z moralneho hladiska. Rovnako sa neda z moralneho hladiska hodnotit gravitacia alebo bitie srdca."

Nesúhlasím... nás neovládajú trhové zákony, hovorím že je to kalvínsky blud. Tu ide o ľudské konanie a nikto nie je povinný vyplniť každý dopyt ponukov... naopak bolo by to veľmi nemorálne a čo píšeš aj je nemorálne.
Že sa dá nejaké svinstvo predávať nijak neznamená, že sa to musí diať a už vôbec že by to nemalo byť postihované pretože ide o zákon dopytu a ponuky.

"Raz si napisal, ze je potrebne, aby stat kazdemu zarucil zivot." To si si vymyslel :D To som nikdy nenapisal. Minimalne nie vazne, alebo ako vysvetlenie nazoru niekoho ineho. Skus to teda najst, ak mi to chces dokazat a ja potom priznam, ze som napisal hlupost.

Hm, s tymi skolami je to podobne... je to vytrhnute z kontextu, ak som to vobec takto napisal. Ale ak som napisal, ze by to bolo najlepsie, tak aj tak nevidim dovod preco by som sa mal snazit to dosahovat. Ja sa viac uspokojim s dosiahnutelnymi vecami.

Aj to posledne je omyl... welfare-state vo Švédsku evidentne funguje - beží naďalej, to že podľa pána Zlatoidského nebeží dobre, to je druhá vec, ale prečo stále beží a Ty Švédi sa majú tak dobre mi je nejasné. Podľa mňa by mal podľa libeálnych teórií podstatne rýchlejše takýto ekonomický systém skolabovať. Hm, kto vie, či tu niekto nevie koľko už Švédi nemajú - ak vôbec mali - klasický kapitalizmus. Predpokladám, že to bude vysoké číslo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group