ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: L.K. : ???
autor: Peter Frišo
pridané: 15-08-2006 20:30


Nie sú primárne emotívne, sú racionálne. Sekundárne sú emotívne. A celkovo sú prebraté.

Neviem presne na akú kľúčovú otázku som neodpovedal a či nie je tak náhodou kľúčová pre Teba a pre mňa nezaujímavá.

Silný panovník? To je aký? V každom prípade spravodlivý panovník presadzuje asi spravodlivé predstavy. Fiat iustita pereat mundus!

Postoj k slobodnej vôli absolútne jasný: treba si prečítať čo o nej hovorí Kristus v evanjeliuu - dokonca 2x, ale to druhé asi vyžaduje poznať evanjelium. /ono to stačí i keď pápeži to stáročia rozvíjali/

Nanucuje spoločnosti svoje predstavy každá spoločnosť, neexistujúca liberariánska by to musela robiť tiež. Až na to, že anarchistická spoločnosť nemá šancu sa dlho udržať.

Problémy má riešiť panovník je pre mňa tak abstraktná veta, že neviem, čo ňou myslíš, že má panovník riešiť že Petra Surdu bolí zub si nemyslím.

Že nevychovaných ľudí treba prevychovať bude asi pravidlo slušnej spoločnosti. Určite sa nebudem zastávať nevychovanosti, len aby si ma nenazýval vyšitým sociálnym inžinierom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group