ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 15-08-2006 19:22


Mal som pouzit nedokonavy vid (riesit, nie vyriesit). Trh je mechanizmus na riesenie problemu rozdelenia vzacnych zdrojov. Ine mechanizmy (i.e. monopol, pouzitie sily), tuto schopnost nemaju, su zalozene na nasili a vzdy niekomu nepravom skodia.

Problem s Aragornom nemam, len chcem poukazat na to, ze je to rozpravka, a tento model nie je v praxi pouzitelny. Doteraz si sa ani len neunuval vysvetlit, preco je podla teba panovnik potrebny, napriek tomu, ze som poskytol niekolko protiargumentov (napr. horeuvedeny problem s monopolom, nemoznost stanovit spravodlive hranice obmedzenia slobodnej vole resp. pouzitia sily, nezavislost ekonomickych zakonov od ludskej vole atd). Namiesto toho pouzivas dve zaklinacie formulky: "Aragorn&Gandalf" a "Gnoza", ktore maju zahnat zlych duchov.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group