ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Peter Frišo
pridané: 15-08-2006 16:51


:D Si veľmi vtipný, ale mýliš sa, nevie to ani trhový mechanizmus, inak by Ty zdroje ani neboli vzácne.

A aký máš problém s tým Aragornom? Prasknuté nervy? Ja som ho tu predsa nespomínal. A už vôbec som nikde nepísal, že vie vyriešiť otazku rozdelenia vzácnych zdrojov. Alebo chceš odteraz vždy reagovať Aragornom? Ak si chcel vysvetlenie, prečo som použil celkom zámerne literárne dielo, tak si sa mohol spýtať /napr. e-mailom/ a nie reagovať úplne od diskusie. Keď Voegelin analyzoval svetovú vojnu Musilovým "Mužom bez vlastností" tak sa asi kritici nevyťahovali postavami z románu pri každej otázke ktorú riešil. Ja chápem, že pre liberálov/-tariánov je dôležitejšie hrajkanie sa s trhovými vzťahmi na ktoré su schopný redukovať celé ľudské konanie, ako analýza duchovnej produkcie v korelácii so sebavyjadrením sa spoločnosti, ale keď sa už k niečomu vyjadruješ, chcelo by to aj hlbšie poznanie a nie bezcenné vety: "Nevie to ani Gandalf ani Aragorn."

Okrem toho, doteraz som si myslel, že liberáli hovoria, že trhový mechanizmus rieši tieto veci najlepšie /samozrejme z hľadiska, ktoré je dopredu redukcionistické/, Ty si však /a bohužiaľ aj Lukáš vo vyjadreniach hore/ prešiel zrejme do vyššej sféry a tvrdíš že trhový mechanizmus otázku rovno vyrieši.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group