ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Ledy
pridané: 15-08-2006 9:19


Cynicky by to znelo keby si ich nepoužíval ani vo vzťahu k svojej rodine a známym :)

Mne osobne povedané je utrpenie detičiek niekde v Afrike, Ázii, Libanone a pod. úplne ukradnuté, proste ma to netankuje. Konieckoncov prečo by aj malo? Ja s tým nič nespravím a ani naša vláda s tým nič nespraví, okrem toho sa nás to priamo netýka.

Utrpenie sa nedá vymazať z mapy sveta, vždy bolo a aj vždy bude. Dajme za pravdu budhistom a povedzme, že utrpenie je a zmierme sa už s tým. Svet je proste takto zariadený a človek ho nezmení.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group