ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Kapitalizmus :)
autor: andrej beno
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 15-08-2006 8:23


V zásade vlastne súhlas, ale:

"Ono samotne botahtstvo je mocou, primarne nad tovarmi a sluzbami na trhu ako povedal Smith, ale realne aj vo vacsej moznosti vplyvat na verejne dianie.(nemusi ist o korupciu, hoci napr. sponzoring politickej kampane alebo lepsiu moznost viest vlastnu kampan)."

Vplyv na verejné dianie, je de faccto mocu presviedcania a nie donutenia, sponzoring politickych kampani je iná vec s tým ako s formou nepriamej korupcie súhlasím, na príčinách sa asi zhodneme - moc politikov niečo regulovať a neznalosť vlastných obmedzení...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group