ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Peter Frišo
pridané: 15-08-2006 8:12


"Tam, kde kapitalizmus je, ziadne hladomory nepanuju. A proti chorobam sa postupuje velmi uspesne, coho dokazom je predlzujuca sa dlzka zivota."
confession of gnosis

Nepamatam si, ze by som papezovi vycital, ze je liberal, takze mi je dost smutno, ze falsujes fakty.
Na tom ostatnom sa skutocne bavim, ja som zrejme posledny, kto by tu mal davy vyznavacov, takze moja schopnost akokolvek robit z liberalizmu kladivo na cokolvek mi pride ako dost divna zatrpknutost jedneho z liberalov. Hm, ten subjektivizmus je zrejme jednym z aspektov tvojho liberalneho "konzervativizmu". Kazdy je tym cim chce byt, liberal konzervativcom a pes mackou, ak ide o jeho chapanie vyznamu macka. Liberalovi musi prist konzervativizmus ako extrem, uz z proklamovaneho odporu voci tradicnej spolocnosti. Asi mas pravdu, bude to TVOJ konzervativizmus, ale nie konzervativizmus.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group