ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-08-2006 23:07


"ed bez pomoci urcitych konzervativnych kruhov by sa sotva podarilo hoci potlacit tazku detsku pracu), co som spomenul aj ja."

Tak to je pekna blbost. Detska praca zanikla, lebo rodicia s tym ako spolocnost bohatla, mohli zacat posielat deti do skol. Jednoducho uz rodiny neboli odkazane na prijmy svojich deti. Skor sa im oplatilo ocakavat vacsi zisk z potencialneho vzdelania, nez z malych ziskov detskych robotnikov.

Takze zakaz detskej prace je kontraproduktivna vec. Detska praca vymizne sama (tam, kde dodnes existuje), ked bude ekonomicka situacia lepsia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group