ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Kapitalizmus :)
autor: D
pridané: 14-08-2006 22:31


Nesuhlasim s tym "len". Korupcia je otazkou vsade, kde dochadza k nejakej regulacii.(ved zacnime hoci sudnou mocou), "dobrej" ci "zlej". Korupcia moze smerovat dokonca v prospech nejakej formy regulacie.
Korupcia sa navyse netyka len statneho sektoru, ale to neriesime.

"jedine a jedine nositeľov moci a nie všetkých ostatných"
Samozrejme, priamo sa korumpuju len ti, co disponuju nejakou mocou.(ine chyba motivacia ako pises) Dosledkom vsak moze byt donutenie aplikovane prostrednictvom tych, co moc (politicku) maju, nad ovladanymi.
Ono samotne botahtstvo je mocou, primarne nad tovarmi a sluzbami na trhu ako povedal Smith, ale realne aj vo vacsej moznosti vplyvat na verejne dianie.(nemusi ist o korupciu, hoci napr. sponzoring politickej kampane alebo lepsiu moznost viest vlastnu kampan). Toto je jeden z problemov realnej demokracie, tak ako nim moze byt tyrania vacsiny. Upozornuje na to siroko Dahl. To ma len napadlo v suvislosti s tym stereotypom, co sa tu casto objavuje, interpretovat demokraciu len ako tyraniu vacsiny, kde ti chudobnjesi nejako zakerne spajaju, aby okradali bohatsich a ze to ani inak byt nemoze.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group