ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Ledy
pridané: 14-08-2006 20:56


Ad gnosticizmus: nie som expert na všetko. Ale podľa mňa nemôžeš vinu za dejinný proces hádzať na jedno alebo zopár konkrétnych hnutí. Boli to myšlienky, ktoré sa vyvíjali od staroveku , pričom viac alebo menej sa vždy predebatovali a niečo sa pridalo a ubralo. Niekto raz povedal, že filozofia po Kanta (vrátane) je len poznámka pod čiarou k Platónovi.

Nemám veľmi rád debaty štýlu: "čo by bolo keby (ne)bolo ..."

Burina ľudského intelektu: Odpoveď na silné slová by mali byť iné silnejšie slová, myšlienky nevykinožíš tým, že vykinožíš ich nositeľov, myšlienku porazí len myšlienka.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group