ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-08-2006 20:42


"Ešte že kapitalizmus nezničil rovno hlad a choroby. Zrejme, keby všade bol, tak by to rozhodne dokázal."

Tam, kde kapitalizmus je, ziadne hladomory nepanuju. A proti chorobam sa postupuje velmi uspesne, coho dokazom je predlzujuca sa dlzka zivota.

"Mimochodom Lukáš, je nejaký rozdiel medzi klasickým liberalizmom a konzervativizmom tak ako ho ponímaš Ty? Podľa mňa tam žiadny rozdiel nie je... aj preto nechápem, prečo sa pokladáš za konzervatívca... lebo je to tu v určitých liberálnych kruhoch zaužívané?"

Peter nezabudaj, ze prave ty si tu sprofanoval slovo "liberal" ako kladivo na kazdeho, kto nepatri do uzkej skupiny katolickych tradicionalistov. Kto este aj Palkovi a papezovi vycital, ze su liberalmi?

A pokial ide o moje chapanie slova "konzervativizmus", pripravujem uz ten clanok, ktory som avizoval tebe a Libertarianovi, kde vysvetlym, preco sa nestotoznujem ani s jeho, ani s tvojim extremom a co moj konzervativizmus obnasa.

Povazujem vsak za poctive, aby moj pripravovany clanok "Vyznanie konzervativca" vznikal postupne a pomaly. Takze pomaly si zapisujem rozne svoje myslienky o konzervativizme a v priebehu par tyzdnov alebo mesiacov by som to chcel dat na papier a uverejnit to.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group