ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Ledy
pridané: 14-08-2006 20:09


Lukáš, je to "bremeno voľby" a nie "sloboda voľby". Demokracia pokiaľ nemáš ľudí, čo sú schopný demokracie a slobody tak spoločnosť zdegeneruje v nepotizmus (čo sa v podstate aj stalo) no a väčšina ľudí proste nie je schopná myslieť a pred voľbami a naletí populistom. Tak to bolo aj za grékov, sám Platón vyhlásil, že demokracia je najkratšia cesta k tyranii.

Gnostické sekty a podobné blbosti: Ano, aj z toho čerpali socialisti, ale podľa mňa im prisudzuješ až moc veľký význam. Tradičný socializmus (Marx a spol.) čerpá z Hegela, ktorý zase čerpá sčasti aj z Kanta. Je to materialistická filozofia, založená na v princípe jednoduchej myšlienke: "Človek je racionálny tvor" a z toho vyplývajúcich blbostiach (Podstata človeka sa dá zmeniť, všetko sa dá zmeniť k lepšiemu, dá sa vytvoriť spravodlivá spoločnosť, koniec dejín ... ).

Tradičná feudálna spoločnosť: To je dlhá téma, ale v každom prípade si myslím, že na ňu majú mnohí značne skreslený a negatívny názor, ale ako vravím dlhá téma.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group