ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: Lukas Krivosik
pridané: 14-08-2006 19:48


"Druhá vec je, že neviem kde Lukáš zobral, že kapitalizmus so sebou nepriniesol odcudzenie. Ja naopak toto odcudzenie pokladám za fakt. Napokon keby tomu tak nebolo, nevzišli by ani socialisti."

Ale ja uznavam, ze kapitalizmus znicil tradicnu nedostatkovu ekonomiku, ktora prinasala hladomory a nedostatok a stary feudalny ekonomicky poriadok. A schvalujem to.

Snaha niekam patrit a niecomu verit je prirodzenou ludskou potrebou. A najvacsi vydobytok klasickeho liberalizmu - slobodu volby, mnohi povazuju skor za "bremeno volby". Len si treba klast otazku, preco sa ten stary hospodarsky poriadok rozpadol. A tiez si treba polozit otazku, preco sa gnosticke sekty (ako predchodcovia socialistov) zjavili uz v hlbokom stredoveku, teda dlho pred vznikom kapitalizmu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group