ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: D
pridané: 14-08-2006 5:02


Je to dobry priklad. Tazko povedat, do akej miery kona pod vplyvom nejakych zivotnych okolnosti, s ktorymi ma pocit v danej chvily, ze si nevie poradit, nejakeho zleho citoveho rozpolozenia, drog a podobne.
Teda je to hranicna situacia vo vztahu ku slobodnemu rozhodnutiu, ktore by za tym malo stat. Na druhej strane, ak take rozhodnutie za tym je, preco mal niekto niekoho nutit zit?
Myslim, ze tento konkretny pripad je na samostatnu diskusiu vobec, ma to tolko roznych stranok, co ma prave napadli...
Ale ak mam dat konkretnejsiu odpoved, je to legitimne, je to "prirodzene" a je to ludske, ze sa samovrazde pokusis zabranit. V odovodnenych pripadoch ako je eutanazia, v pripade smrtelnych ochoreni, ktore su spojene s bolestou a utrpenim, je vsak branenie ukonceniu zivota, ak je za nim ono slobodne rozhodnutie, presnym opakom podla mna.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group