ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Lukas
autor: andrej beno
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 13-08-2006 23:19


"Udivuje ma, ze aj v tomto pripade hladas povrchne vysvetlenia, ktore by zapadli do povrchnych doktrin, ktorymi mas ambiciu vysvetlit vsetko a hlavne nepriamo poukazat na seba ako stelesnenie dobra a dokonalosti, ci dokonca nadradenosti. Uz sa na to vykasli."

D - ak ťa to poteší, tak vedz, že čítanie tvojich príspevkov, je nekonečným zdrojom motivácie.

Uznávam síce, že tvoj historický exkurz, aspoň podľa toho čo ja viem je správny, ale osobne som článok pochopil tak, že Lukáš sa odvoláva na dnešné chápanie pojmov socializmus (ľavičiarstvo všeobecne) a konzervativizmus. Minimálne v kontexte západnej Európy, môžeme považovať Britániu za krajinu, ktorá socializmu de facto odolala, po páde Callaghanovej vlády a nástupe Thatcherovej, boli predsa labouristi minimálne v ekonomickej politike nútený (možno aj dokonca aj presvedčený) udržiavať až na malé korektúry Thatcherovej kurz - potom, čo Blair spoplatnil vysoké školy, čo nedokázal ani "super reformná" vláda slovenskej pravice si myslím, že Británia je nadlho mentálne bezpečná od socíku


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group