ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Kapitalizmus :)
autor: D
pridané: 13-08-2006 22:01


Ledy:

Kus pravdy, sice vo svojskom podani, v tom Tvojom prispevku je, akurat, ze "oni si nepovedia", ale urobia to, co je pre nich celkom prirodzene, pojdu tam, kde dosiahnu najvacsi zisk, alebo kde im to umozni vlada(v pozitivnom aj negativnom zmysle).
To co je ospevovane ako najvacsi zmysel poltickeho snazenia sa casom, ak v tom uspieme otoci proti nam. A potom nezostane nic ine, len tarat o znalostnej ekonomike, ale to nerobi len Fico, to robia dnes aj napr. Iri, ktori sa vydali kedysi tou istou cestou ako teraz my spolu s dalsimi krajinami.

Andrej:
Firmy maju tiez "donucovaci" prostriedok, ktory je ucinejsi v demokratickych koncinach ako nelegitimne aplikovanie nasilia zo strany vlady = zneuzitie moci vladou - peniaze.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group