ISSN 1335-8715

01-08-2006   Václav Klaus   EUtópia   verzia pre tlač

Vraťme se k mezivládní Evropě

Evropská ekonomika stagnuje, i když rok 2006 asi bude rokem nejrychlejšího ekonomického růstu v tomto desetiletí. V každém případě je jasné, že tempo ekonomického růstu v Evropě je dlouhodobě daleko pomalejší než ve všech dalších relevantních částech světa. Za posledních šest let rostla Evropa průměrně jen o 1,3%, v problémech se již patnáct let topící Japonsko o 2,7 %, USA o 3,5%, a to radši neuvádím data o Asii.

Reakcia na príspevok

RE: K tym hlupostiam ....
autor: tato
pridané: 13-08-2006 20:25


Neviem co myslel, ale Libertarian napisal:
" - Naklady mojho zamestnavatela za moju pracu ( "cena prace" ) su cca 46 tisic mesacne. Po odratani VSETKYCH dani a odvodov (DPH, dan z prijmu, soc.poistenie ... ) je cisty zvysok pre mna cca 17 tisic. Zvysok ( 29 tis.) zhltne tvoj milovany stat "

No a ja som mu len napisal kto a kedy odvadza DPH . Jednoznacne som mu napisal, ze zo mzdy ("cena prace") mu nemoze zamestnavatel odvadzat DPH a ak to robi , ze ho okrada .
Problem je , ze neviete kolko minie zo svojej cistej mzdy na DPH vo vyrobkoch . Mozno si niekto celu CM uklada do podielovych listoch alebo akcii alebo na sporoziro .... Ak nechce platit DPH vo vyrobkoch da sa tomu vyhnut . Nie je to jednoduche a myslim , ze ani ho to nevyjde lacnejsie , ale da sa to .
Co sa tyka povinneho rucenia je mozne , ze to niekoho obmedzuje, ale podla mna je efektivnejsie ako keby nebolo a mam ja volakoho nahanat po sudoch aby mi zaplatil rozbity blatnik, ktory mi na parkovisku nacal .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group