ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: ano
autor: Lukas Krivosik
pridané: 13-08-2006 17:14


"Vies Lukas, aj ja mam voci kope skupin predsudky. Ale napriek tomu sa ku kazdemu jednotlivcovi spravam jednotlivo, a jeho moralne kvality neposudzujem podla toho, co robi v posteli, akou recou hovori alebo ku komu sa modli."

Ved to som napisal. Treba brat predsudky ako iste voditko, ale spravat sa ku kazdemu ako k individualite.

"Kopa znamych ludi je homosexualov. Napriklad George Takei, poznas ho ako Hikaru Sulu v povodnom Star Treku."

V reakcii na moj clanok o Havranovi mladsom mi niekto napisal, ze sa ochudobnujem mojim udajnym "ciernobielym videnim". Myslim, ze aj toto je dokaz, ze to tak nie je. Star Trek by mohol byt opravnene oznaceny ako komunisticka utopia. Koniec-koncov, Ondrej Herec, ktory sa venuje science fiction po teoretickej stranke, o nom takto aj napisal rozsiahly text.

Napriek tomu ten serial milujem. Dokonale sa vzdy pri nom odreagujem, prave preto, ze je skoro uplne asexualny, nie su tam peniaze, ziadne nabozenstvo a nic, co pripomina aktualny politicky spor. Utopia v televizii alebo na striebornom platne nevadi. Ale uvadzat utopiu do praxe, to uz vadi.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group