ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: jg
pridané: 13-08-2006 14:27


Nevykrucaj sa, samozrejme ze viem, ze OSN nedisponuje vlastnymi vojenskymi silami tak ako demokraticky stat, ved to je cela pointa. Na medzinarodnej urovni skratka take iracionalne barbarstvo ako demokracia nastastie uz nema sancu pretrvat a OSN nikdy takou mocou nebude disponovat.

Ja sa skratka bavim o skupine statov, ktore navzajom uspesne funguju na zaklade anarchokapitalizmu bez demokratickeho nasilia. To ze to ty nedokazes stravit a musis si vymyslat slabomyselnu demagogiu na tom nic nezmeni.

Sankcie a cla na urovni statov ako clenov spolocenstva predsa vobec AK nevylucuju. Ak by si ty bol clenom AK spolocnosti, tak by si tiez mal plne pravo ignorovat vyrobky (a diskriminovat vyrobcov) inych clenov tej spolocnosti a oni tvoje.
Ty si skratka blbecek, ktory nie je schopny konzistentne uvazovat o nejakom systeme pravidiel. Este raz, bavime sa o AK spolocenstve statov, nie o obcanoch tych statov. Tie staty vnutorne vobec nemusia uznavat AK pre svojich obcanov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group