ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Kapitalizmus :)
autor: andrej beno
e-mail: andrej100@post.sk
pridané: 13-08-2006 10:49


Chápem ako to myslíš, ale ja by som až taký kľudný nebol. Vláda disponuje donucovacou mocou, zatiaľčo predstavenstvo Wolkswagenu nie, a priznám nechcel by som ju zveriť ani jednému a ani druhému. Problémom je, že Fico si myslí, že on diktovať môže, a keď regulácia začne zlyhávať ponúkne ešte viac regulácie. Kombinácia právneho pozitivizmu pri tvorbe práva a mentálneho socializmu - ešte tu bude veselo. Osobne nepochybujem, že Fico by bol schopný využiť určité ustanovenia zákona o cenách, alebo nejákého iného idiotského slov. právneho predpisu...

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group