ISSN 1335-8715

12-08-2006   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

O akcii a reakcii

Michal Havran ml. vytvára (v článku Ľavicové reakcionárstvo v Európe, SME 4.8.06) obraz, podľa ktorého Robert Fico zapadá do trendu znovuzrodenia starej ľavice, ktorá sa nestará ani tak o práva homosexuálov či kvóty pre ženy a Rómov ako o sociálne problémy. Noví ľavičiari sú pritom spoločensky konzervatívni, nezriedka chodia do kostola a neboja sa ani slova „národ“, ak s nacionalizmom priamo nekoketujú. Havran ml. správne pomenúva trend, no nesprávne jeho príčiny.

Reakcia na príspevok

RE: Kapitalizmus :)
autor: Ledy
pridané: 13-08-2006 9:23


Ale Fico je kekeť, problém, že mu to národ žere spolu s jeho nacionálnesocialistickou (sic!) vládou.

Pozri, trepať tu niečo o štátnej suverenite a podobných hovadinách je blbosť. Predstavenstvo Volkswagenu má oveľa väčší vplyv na ekonomiku SVK ako nejaká (hociaká) vláda. S veľkými nadnárodnými firmami treba jednať tak ako s partnermi (prinajlepšom) alebo im lízať riť (prinajhoršom). Nejaké také reči, že "my to tým buržujom a imperialistom ukážeme" ich prejdú akonáhle sa hospodárstvo začne rúcať, práve preto, že "buržuji a imperialisti" si povedia, že do tejto diery investovať nebudú a nájdu si inú.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group