ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: D
pridané: 12-08-2006 22:13


Sankcie su bezne, ked uz Ti ide o to. V demokracii sa nie vzdy a za kazdy priestupok aplikuje "basebalova" palka(resp. armada na nadrodnej urovni ako si podsunul) ako som sa snazil ukazat.Boli neraz ako nastroj v medzinarodnych vztahoch uplatnene. Ako vies OSN nedisponuje vlastnymi vojenskymi silami ako demokraticky stat, mozu ich vyslat pod mandatom OSN jednotlive clenske krajiny.

"A bavime sa o AK spolocenstve statov, nie o ovladanych ludoch vnutri statov."
Ty sa chces o tom takto bavit, ale unika Ti, ze dnes uz vacsina predstavitelov v nadranodnych organizaciach je v nejakom vztahu k demokratickym volbam na narodnej urovni.

"Situacia sa jasne vyvijala za poslednych 100 rokov k medzistatnemu anarchokapitalizmu a s ucinnejsimi zbranami stale rychlejsie"

Jasne, uz len staci zacat clami a roznymi dohodami jednych voci druhym, sankciami, obchodnymi vojnami a pod. ked Ta uz teda otravuje feudalizmus. Ale ak to, co sa udialo za poslednych 100 rokov nazyvas anarchokapitalizmom, tak ja uz neviem, co je to potom za cudo, nic podobne asi u Hoppeho ani Rothbarda nenajdem.
Zvysnu Tvoju vypoved o Tvojich ludskych kvalitach necham bez komentara.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group