ISSN 1335-8715

14-10-2003   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Chcete pomôcť Slovensku? Nechoďte do politiky!

Hovorí sa, že kto v mladosti nebol ľavičiarom, nemal srdce. Ak by to bola pravda, asi by sme museli skonštatovať, že nám tu v poslednom desaťročí vyrástla generácia s kamenným srdcom - tá totiž väčšinovo nadŕža pravici. Presnejšie by asi bolo, keby sa o mladých hovorilo ako o idealistoch s revolučnými sklonmi a o starých ako o pragmatických reakcionároch.

Reakcia na príspevok

Tiez si myslim...
autor: Zolo
pridané: 14-10-2003 18:38


Rozhodol som sa vyzdvihnut pasaze, s ktorymi suhlasim a povazujem za dolezite.

1. "Slovensko najviac ženie dopredu svojpomoc" - to zhodou okolnosti je aj svetovym trendom. Nielen Linux. Svojpomocou sa riesia vedecke problemy, pisu encyklopedie a hasia poziare. Dokonca svojpomocou ide vytvorit aj internetovy mozgovy trust.

2. "Podnikateľ, ak je poctivý, je totiž niekoľkonásobným požehnaním pre spoločnosť" potrebujeme vlnu desattisicov podnikatelov. Hlavne malych a strednych s narodnym citenim. Niekolko desiatok ci sto politikov sa da kupit. Tisice podnikatelov podstatne tazsie.

3. "pozitívny historický mýtus" - to je uplne zakladna poziadavka. Kazdy jeden narod ho ma. My zatial naopak... hanime vsetko co nasi predkovia - ludia to z masa a kosti urobili.

4. "Recept na úspech je vždy ten istý: rozhodnutie zmeniť svoj údel, viera, nádej, usilovnosť, korektnosť a vytrvalosť. Mnohé z toho poznali už naši predkovia." Literatury na tuto temu je plno. Staci zacat zit po novom hodinu denne. Potom dve, tri, atd. Motivacia vsak nesmie byt, ze nieco s nami nie je v poriadku. My sme fajn. Ale nezaskodi dosiahnut este viac. To podla knihy "I'm OK you OK".

5. "Koniec-koncov, ak čakáte, že vám peniaze do peňaženky nasype vláda, Fico, či odbory, môžete čakať do zošedivenia." Pridavam Dzurindu, NATO, EU, zahranicne investicie, Svatu Stolicu, bratov Cechov, pravicove, lavicove, pravostredne, stredno lave a ine ideologie a na zaver aj Hayekov Institut. Pomoz si sam, aj pan Boh ti pomoze.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group