ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: Peter Surda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 12-08-2006 17:23


Donutis ich najneskor vtedy, ked iniciuuju nasilie voci klientovi poistovne. Ty asi myslis nieco ine, kulturnu otazku. Tuna sa rozdelujeme, ja tvrdim, ze aj ked sa ti moze zdat zaobchadzanie s niekym krute alebo nemoralne, nemas pravo zasiahnut silou, pokial nie je evidentne, ze poskodzovany sa k tomu zmluvne nezaviazal a chce tvoju pomoc. Vedu ma k tomu skusenosti zo zivota. Pomahat ludom nasilu jednoducho nefunguje, pragmaticky ekonomicky pristup je ucinnejsi. Treba skratka pribrzdit a cakat na prilezitost.

Spat k teme. Takato (sarija) spolocnost nie je stabilna. Ked je tolko ludi niekto nasilnych doma, tak je nepravdepodobne, ze inde sa nasilia zdrzia. To chce sebakontrolu, a ta prave bez potrebneho moralneho presvedcenia chyba, aspon zo statistickeho hladiska. Coskoro by asi nastal vacsi fyzicky konflikt a bolo by po "state". Prakticky jediny dovod na zachovanie takehoto "statu" vidim v nerastnych surovinach, ktore su rozdelene nerovnomerne, tuna je podla mna jediny sporny bod.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group