ISSN 1335-8715

16-10-2001   Matúš Mládek   Komentáre   verzia pre tlač

„POSLEDNÁ ŠANCA“ PRE PALESTÍNU

Jeden izraelský politik raz múdro povedal: „Palestínčania nikdy neprepásli možnosť prepásť príležitosť získať vlastnú suverenitu a samostatný štát.“ Dnes sa im ponúka pravdepodobne posledná šanca. Je paradoxom, že vzišla práve z tragédie, ktorá sa odohrala 11. septembra 2001.

Reakcia na príspevok

RE: Mier?
autor: Martin Hanus
e-mail: mhanus@nextra.sk
pridané: 25-10-2001 13:10


Tak teda za prvé: Bol by som ti veľmi vďačný, keby si ma oboznámil s čo len jedinou krajinou Blízkeho východu okrem Izraela, ktorá má podľa teba oplývať oným "relatívnym vzťahom" k euroamerickej civilizácii. Ja tomu totiž nerozumiem. Zrejme si slovíčko "relatívny" vysvetľuješ príliš voľne, pretože ak si euroamerickú civilizáciu vcelku použiteľne vymedzil na základe charakteru politického režimu a ekonomického systému, nechápem, aký už len "relatívne" podobný vzťah k našim západoeurópskym princípom má taký Irak, Irán, Jordánsko, Saudská Arábia atď. /Turecko nerátam - i keď geograficky a snáď čiastočne i civilizačne ho za krajinu Blízkeho východu do istej miery označiť možno, politicky rozhodne nie/.
Za druhé: mám pocit, že pri predostieraní riešenia izr.-palest. konfliktu si protirečíš. Na jednej strane uznávaš, a) že Izrael nemá inú možnosť, než sa proti Palestínskym atakom brániť - a ako inak než vojensky -, b) že ukončením týchto atakov má podmieňovať začiatok rokovaní o vytvorení palest. štátu, na druhej strane ho obviňuješ z necitlivosti, či ako píšeš z toho, že nejedná s Palestínou ako s rovnocenným partnerom. To nedáva logiku. Mám i ďalšie argumenty, ale prv než mi nevysvetlíš túto svoju "intelektuálnu nepoctivosť" si ich arzenál čerpať nebudem:-))))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group