ISSN 1335-8715

22-09-2003   Lukáš Krivošík   EUtópia   verzia pre tlač

Európska os zla

Kresťanskodemokratickí politici, ktorí založili EÚ, mali jednoduchý cieľ: aby v Európe konečne prestali rinčať zbrane. Toto sa im podarilo, posunuli kontinent do postmodernej éry, kde už žiadna vojna medzi členmi nie je možná. To ale neznamená, že skončilo to, čo Európu charakterizuje od čias Krištofa Kolumba: a to snahy niektorých európskych národov o nadvládu nad všetkými ostatnými.

Reakcia na príspevok

Dewey je jasny
autor: Lukáš Krivošík
e-mail: amilakvari@p.com
pridané: 26-09-2003 18:40


Dewey, čítať Tvoje argumenty je ako čítať z Maovej červenej knižky, ale budiž! "Demokrace toť diskuse!"
Čo to splietaš o globalizácii? Ja si naopak myslím, že dnes, v dobe ďalšej expanzie sociálneho štátu môžeme byť len radi, že tu existuje sila, akou je globalizácia, ktorá na vlády tlačí a núti ich súťažiť o investície. Ak by to tak nebolo, už dávno by sociálny štát vyústil do niečoho veľmi podobného ako bola centr. riadená ekonomika. A nezabúdaj, že nebyť slobodnej trhovej ekonomiky, moderná demokracia ako taká, nikdy nevznikne.
Úplne ma odrovnávajú reči typu "žiadna súťaž v daňových, ekologických a sociálnych otázkach". A aká je Tvoja predstava výstavby prosperity v tomto štáte? Ak by sme platili také dane ako Nemci či Švédi, tak je táto ekonomika za dva týždne na psom tridsiatku. Sa uvedom! Chceš teda nemeckú výšku daní??? Tam totiž Tvoje utopické uvažovanie smeruje.
A že Euroarmáda nie je nebezpečenstvom? Naštuduj si dejiny USA ako federálna armáda v 60tych rokoch 19. storočia pošliapala práva južných členov na samostatný vývoj. A teraz vynechajme otázku otroctva, lebo o ňu vôbec v obč. vojne Juhu proti Severu nešlo. Išlo o to, či je najskôr štát, až potom federálna vláda alebo naopak. Dnes má v USA vláda vo Washingtone prednosť...
Ďalej ma zarážajú Tvoje arogantné otázky typu: 4 slobody EU? A čo to je???
Tak o čom chceš diskutovať, keď to nevieš? A ak sa Ti zdá, že neuvádzam žiadne argumenty, prečo do EU nevstupiť, tak si pozri napr. webstránku www.EUnie.sk, tých dôvodov je totiž toľko, že by som za týmto počítačom musel sedieť týždeň, aby som ich všetky uviedol.
Inak, na EU mi vadi napr. prave to, že 4 základné slobody sú čisto deklaratívne a v praxi sa ani náhodou nedodržiavajú, nehovoriac ani o takej veci ako je subsidiarita. Tú Únia nevidela ani z rýchlika.
A že mi vadí zdaňovanie. Samozrejme, mne je jasné, že aj na SVK platím dane, mne ale vadí, že teraz okrem vlády SR tu bude ďalšie centrum moci, ktoré ma bude zdierať, s výhladom, že to bude stále viac a viac.
Dewey tvrdíš, že čo ešte robím na tomto kontinente. A čo by si poradil Rimanovi z povedzme tretieho stor. n. l., ktorý je svedkom toho ako sa jeho ríša, ktorá zaberá celý známi svet pomaly premieňa na totalitný policajný štát? Povedal by si mu, že sa má odsťahovať do Číny? Žiaľ, západná civilizácia umiera na rakovinu ľavicového liberalizmu. Názory aké si v niekoľkých posledných svojich reakciách uviedol idú proti politickej i ekonomickej slobode...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group