ISSN 1335-8715

08-06-2005   Jozef Filko   Slobodný trh   verzia pre tlač

Poistenie v stredoveku

V dnešnej dobe je slovo sociálny v TOP 10 politického slovníka. Veľká časť obyvateľstva si jeho vznik iste spája so vznikom socialistických a im podobných myšlienok. Tradičnou oblasťou, kde sa toto slovíčko vyskytuje je poistenie...

Reakcia na príspevok

RE: Tema
autor: tato
pridané: 18-06-2005 1:12


Takze ako vlastne znie tvoja otazka ?
Ako ty mas chapat odluku ? To neviem .
Ale neviem preco sa stale riesi len odluka cirkvi od statu . Preto som uviedol ako priklad skolstvo , kulturu , sport ... Ved pozrite sa kolko divakov chodi na futbal a riesia aky vacsi stadion sa im postavime .
Stat nedal nikdy ani halier na postavenie kostola , ale rozhodovat o nom chce vzdy . U nas deti v kostole na sv.omsi odpadavaju ,pretoze je kostol maly a vzduch vydychany,ale stat nepride nepovie "Ved postavte si novy , mi vam nieco prispejeme . "Narodne tenisove centrum , Narodne betonove divadlo , to nikomu nevadi , ze nie je odlucene od statu , stat to postavil , zaplatil , vladne vseobecna spokojnost . Detto Galerie , muzea ....Ja nemam nic proti kulture , sportu , vede , ale mi vadi , ze proti inym instituciam (pre niekoho mozno zbytocne ) sa nikdo neohlasi a ked , tak ho slovne prefackaju , ze hned je ticho . Skratka chyba mi vyvazenost . Pouziva sa to len , ako ideologicky bic .
K dalsej tvojej otazke . Ja nemam ucelenu a ani jasne vyhranenu predstavu pod hlavickou akeho mecenasa by mala veda pracovat . Problem je ze veda zacala otvarat pandorinu skrinku . Takze zacinaju tu byt vysoko aktualne eticke otazky .
Urcite si viem predstavit VEDU ako privatny sektor , ako hoci aku inu fabriku . Len neviem ci je to ten spravny postup .
Este jedna poznamka : cokolvek sa da odlucit od statu aj obrana aj policia aj TV ... je len otazka co nam prospeje a na com sa vieme dohodnut , ze budeme spolocne si platit a co si budeme kazdy zvlast .


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group