ISSN 1335-8715

05-06-2005   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Kultúra - odpoveď na slovenskú otázku

Slovo „kultúra“ je v posledných dňoch skloňované vo všetkých pádoch. Bývalé tváre Slovenskej televízie sa spojili do „Iniciatívy za verejnoprávnosť“ a nekultúrnosť slovenského národa zhodili na plecia jediného muža: Richarda Rybníčka.

Reakcia na príspevok

RE: Liboši a Bolševici sa vždy ľúbili
autor: milton
webstránka: http://mises.org
pridané: 18-06-2005 0:54


"Je tam však CIC (Codex Iuris Cannonici), ktorý tu viaže určité podmienky na to, aby bol ten sobáš platný cirkevne. Tie ako katolík musím/mal by som rešpektovať. Isteže, Codex nezaväzuje Evanjelika, ani Žida. A pochybujem, žeby mala katolícka cirkev ašpirácie danú situáciu meniť"

Mam par znamych manzelov kde jeden z manzelov je katolik a druhy evanielik a zda sa mi ze maju platny cirkevny sobas. Samozrejme to bude asi ine ako manzelstvo medzi krestanom a mohamedankou. Ale asi zhodneme sa na tom ze tychto ludi by sme nemali odsudzovat ze miluju niekoho kto je ineho vyznania. Tolerancia je dolezitim bodom krestanstva.(staci sa pozriet do Biblie).
Co sa tyka spominaneho dennika tak to je tazko. Niektory ho oznacuju za KDHacky dennik niektory opacne. Moze to svedcit o tom ze su objektivny alebo aj o tom ze pisu to co sa im momentalne hodi. Ale mame tu aj ovela horsie denniky(napr. taky co sa jeho prve slovo nazvu zacina na N a druhe na Č).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group