ISSN 1335-8715

13-06-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

Šľachetné myšlienky a pomýlená cesta

Do Bruselu pred pár dňami zavítal netradičný hosť. Nebol to nik iný ako Bono Vox – líder skupiny U2. So šéfom Európskej komisie zotrval v dlhšom srdečnom rozhovore. Bono Vox loboval za výrazné zvýšenie (rozvojovej) pomoci Európskej únie Afrike. Chalanisko to nepochybne myslí úprimne.

Reakcia na príspevok

RE: Afrika a Afričania
autor: milton
webstránka: http://mises.org
pridané: 18-06-2005 0:40


Neboj je ich dost. Problem je ze za liberalov sa dnes uz oznacuju barsjaky lavicovo socialisticky volnomyslienkarsky(a ktovieaky) pseudoliberali. Preto aj ked o sebe niekde pisem ze som liberal tak vzdy dodavam(ak nezabudnem) ze som liberal klasicky-pravicovy. Vela liberalov sa dnes uz za nich ani neoznacuje lebo tento pojem bol zneuziti roznymi politickymi smermi a myslienkami ktore maju z liberalizmom pramalo spolocne. Preto liberali(ti ozajstny) sa dnes spajaju skor konzervativcami(samozrejme pravicovimi), dobre je to vidiet v USA v Republikanskej strane. Liberalizmus a Konzervatizmus maju mnoho spolocneho. V ekonomickej otazke sa prakticky zhoduju. V ostatnych je tiez velka zhoda. Napr. odluka cirkvy od statu tam je zhoda tiez a to v prospech oddelenia.(len podotykam ze som veriaci a myslim si ze oddelenie by cirkvam prospelo) Nechcem to tu rozoberat, ale oddelenie podporuje napr. aj Lipsic z KDH(povedal to v relacii Sedmicka na Jojke). pravicovi liberali a pravicovi konzervativci sa vedia dohodnut. Ale uz som sa nejak rozpisal. Len som chcel povedat ze urcite by si suhlasil s mnohymi skutocnymi liberalmi a to mozno v mnohych veciach.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group