ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: Mojzis a monogamia
autor: D
pridané: 11-08-2006 19:06


Marian, dalsia vyborna vyhrada, ktoru som sice uz davnejsie niekolkokrat formuloval aj ja, ale asi sa pochopenia nedockas. Problem je totiz v tom, ze oni(libertariani) sa odvolavaju na tzv. prirodzene vlastnictvo(vlastnictvo, ktore predchadza zakony, ako pise napr. Bastiat). Cely koncept prirodzeneho vlastnictva vlastne nie je nic ine, ako moralny ideal, ktory posluzil prvym liberalom v boji s existujucim systemom svojvole panovnika a aristokracie, zrusit vtedajsie vymedzenie vlastnickych vztahov.(je v nom zhmotnena viera, ze nikto nema pravo svojvolne zobrat niekoho produkt prace, tak, ako sa to vtedy bezne dialo)

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group