ISSN 1335-8715

09-08-2006   Lukáš Krivošík   Slobodný trh   verzia pre tlač

Bludy o liberálnej ekonómii

Často aj ekonomicky vzdelaní ľudia vyslovujú voči liberálnym ekonomickým školám výhrady, v ktorých im pripisujú niečo, čo tieto školy nehlásajú. Za nezmyselné a protirečivé argumenty potom skrývajú vlastné ideologické výhrady proti slobodnému trhu a slobodnému obchodu.

Reakcia na príspevok

RE: ano
autor: tralos
pridané: 11-08-2006 17:11


ja som si ani nevsimol, moralny rozklad v druhom a tretom storoci?

to bolo obdobie vlady blazenych cisarov, najvystrednejsi cisari ako nero alebo dominitian boli v prvom storoci, v druhom by mohol byt tak commodus,
druhe a tretie storocie je obdobim velkeho nastupu krestanstva a zrovna to druhe storocie je obdobie vrcholu rima,
o mravnom upadku tej doby,- skus plinia mladsieho alebo tacita, to su historici tej doby, ich diela su plne mravnej sily nie upadku.

tolko ku cisarom a spolocnosti a vobec makro-historickej stranke

na mikro-historickej stranke vrcholnej a neskorej antiky je skor zaujimave ako sa klasicke anticke cnosti a sice obeta za vlast a za spolocnost rozpadaju, ale nie vplyvom toho co ty oznacujes za nejake lahke mravy.

je to vplyv krestanstva ktore vytlaca klasicke anticke cnosti a anticky koncept. ked si znalec antiky a odvolavas sa na gibona alebo granta iste ti tento prvok neunikol.

a ako spravny znalec isto poznas vyroky tertuliana: nic nam nie je lahostajnejsie ako stat, a postoj dalsich krestanskych myslitelov tej doby, niektore stanoviska najdes aj na tom webe.

homosexualita nema kauzalny vztah k upadku alebo uspechu rise
a vobec riesit pad rimskej rise s poukazom na seutonia je akoby si riesil rozpad R-U monarchie nejakym historickym dielom zo 17 storocia. proste blbost

isiel som s tebou do debaty pretoze mam tuto temu rad, ale zase som sa presvedcil ze s tebou sa do debat ist neoplati, takze opat na nejaku dobu dovidenia.

riesit totiz pad rise na zaklade pramenov ako cezar popripade romanovych diel a johnsona je , neuraz sa, obrazom toho ako o tom malo vies.

dovidenia


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group