ISSN 1335-8715

13-06-2005   Martin Pener   EUtópia   verzia pre tlač

Šľachetné myšlienky a pomýlená cesta

Do Bruselu pred pár dňami zavítal netradičný hosť. Nebol to nik iný ako Bono Vox – líder skupiny U2. So šéfom Európskej komisie zotrval v dlhšom srdečnom rozhovore. Bono Vox loboval za výrazné zvýšenie (rozvojovej) pomoci Európskej únie Afrike. Chalanisko to nepochybne myslí úprimne.

Reakcia na príspevok

Je to pekne spocitane.
autor: Zolo
pridané: 15-06-2005 16:03


Vymen africkych diktatorov za Busha, Dzurindu, Chiraca, Koizumu a dalsich a nic sa nezmeni. Nezmeni sa pokial je Coca Cola drahsia ako ropa a mech kavy stoji sto korun.

Bono vsak plni jednu ulohu... dava nam pocit, ze my zapadniari nie sme kurvy. Na to si pripime a spolocne zaspievajme na snahu africanov nechat za sebou svoju kolonizovanu minulost. Alebo si aspon pustime posledny album U2 "All That You Can't Leave Behind"... vsetko coho sa nemozme zbavit. V nasom pripade starocia drancovania Afriky. Preco nasom? Pretoze ani Figaro ani Stollwerk by bez lacneho africkeho kakaa neexistoval.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2023 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group